Slide
Dytiatyn

Nasze projekty 2022

Dytiatyn

Nasze projekty 2022

„Opieka nad Cmentarzem Wojennym w Dytiatynie, organizacja obchodów 102 rocznicy Bitwy pod Dytiatynem” – edycja 2022 rok

Celem projektu jest całoroczna opieka nad ważnym Miejscem Pamięci jakim jest Cmentarz Wojenny w Dytiatynie (Ukraina, obwód iwano-frankiwski). W ramach realizacji tradycyjnie zorganizowane zostaną 102 obchody upamiętniające Bitwę pod Dytiatynem.

Początek wiosny w Dytiatynie

Koniec lutego okazał się dla całej Ukrainy rozpoczęciem bardzo trudnego czasu. Wszyscy śledzimy na bieżąco doniesienia zza naszej wschodniej granicy. Mimo bardzo trudnej sytuacji Ojcowie Franciszkanie cały czas opiekują się swoimi Parafiami, Klasztorami oraz wszystkimi potrzebującymi na Ukrainie. Nie zrezygnowaliśmy także z troski o nasze Polskie Dziedzictwo Kulturowe. Cały czas kontynuujemy kresowy projekt opieki nad Cmentarzem Wojennym w Dytiatynie. A oto kilka marcowych zdjęć z Dytiatyna.

Lato w Dytiatynie

Pełnia lata na Cmenatrzu w Dytiatynie. Prace cały czas trwają, powoli szykujemy też przygotowania do obchodów  rocznicowych Bitwy pod Dytiatynem

OBCHODY 102 ROCZNICY BITWY POD DYTIATYNEM

Dnia 17 września 2022 r. w Dytiatynie odbyły się kolejne obchody upamiętniające Bitwę. Na Cmentarzu Wojennym z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych Polski i Ukrainy odprawiono uroczystą Mszę św. oraz złożono kwiaty i znicze. Mszy św. przewodniczył ks. Roman Stadnik, Dziekan Dekanatu Halickiego. Podczas Mszy św. słowo do uczestników wygłosił Kustosz Kustodii św. Krzyża o. Stanisław Kawa OFM Conv Po obchodach na Cmentarzu uczestnicy i goście mieli okazję zobaczyć występ patriotyczny  dzieci z zespołu „Perełki” z Doliny na Ukrainie pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Panasowicza.

1 listopada w Dytiatynie

Jak co roku, nasi Ojcowie Franciszkanie złożyli kwiaty oraz znicze na Dzień Wszystkich Świętych w Dytiatynie i Bołszowcach. Pamięć o rodakach jest niezwykle ważna! Pamięć o bohaterach zawsze aktualna!

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Cmentarz wojenny w Dytiatynie

Galerie zdjęć

Ułatwienia dostępu