„Opieka nad Cmentarzem Wojennym w Dytiatynie, organizacja obchodów 101 rocznicy Bitwy pod Dytiatynem” – edycja 2021 rok

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

 

Celem projektu jest całoroczna opieka nad ważnym Miejscem Pamięci jakim jest Cmentarz Wojenny w Dytiatynie (Ukraina, obwód iwano-frankiwski). W ramach realizacji tradycyjnie zorganizowane zostaną 101 obchody upamiętniające Bitwę pod Dytiatynem.

 

 

 

Wizytacja na Cmentarzu Wojennym

W dniach 16-18 sierpnia odbyła się wizytacja pracowników Fundacji Brat Słońce na Cmentarzu Wojennym w Dytiatynie. Poniżej krótka fotorelacja z wizytacji, a w Dytiatynie powoli ruszają przygotowania do uroczystości obchodów 101 rocznicy Bitwy pod Dytiatynem, które w tym roku odbędą się dnia 18 września.

 

 

 

Wiosna w pełni – Prace trwają!

Otaczamy opieką polską kwaterę na cmentarzu w Bołszowcach na Ukrainie, stale wykonujemy niezbędne prace porządkowe, aby ocalić od zapomnienia to ważne Miejsce Pamięci Narodowej. Jeśli nie znacie jeszcze dziedzictwa narodowego tego miejsca zachęcamy do odwiedzenia zakładki > Co robimy > Troska o Kresy Wschodnie > Monografia „Bołszowce, zapomniani – odnalezieni”.

 

 

Początek roku w Dytiatynie!

 

Comments are closed.